2020 Winners

ORMTA branch and GTA competitions, originally scheduled for May 28, 2020 were cancelled due to the pandemic. However, the preliminary assessments were held on March 7 before lock down restrictions were imposed. Two students won in the branch level competition and were supposed to compete in the cancelled GTA competitions:


                 - Owen Webster (with a score of 92%) for Grade 10-ARCT level

                 - Anika Zagala (with a score of 95%) for Grade 8-9 level


2019 Winners & Finalists

ORMTA Scholarship Finalists & Awardees


Prep A – Bryan Liu – 1st

Prep B – Jason Lau – 1st

                   Angelique Villacastin – 2nd  

Level 1 – Sophie Xia – HM

                   Michael Ishac – 2nd

                   Rheena Magaso – 3rd

 Level 2 – Noah Masucci – 1st

 Level 3 – Anna Karmadi – 3rd

 Level 5 – Amelia Jasek – 3rd

 Level 6 – Sean Zhou – 1st

 Level 7 – Anika Zagala – 1st

                    Shannon Bowman – 3rd

 Level 10 – Owen Webster – 1st                                                                                                                                                               Sophia Zhou – 3rd

Intermediate Duet – Anika Zagala – 1st

                                           Shannon Bowman – 1st

 Advanced Duet – Sophia Zhou – 1st

                                        Iris Xing – 1st


 ORMTA branch for GTA Competition

 Level 10 & ARCT – Owen Webster  – 1st


Special Awards

Sean Zhou    

Andrew Castro

Adrienne Wong


Award of Excellence

Sophia Zhou

Owen Webster

 

2018 Winners & Finalists

Prep A – Sophie Xia – 3rd

                   Angelique Villacastin – 1st

                   Lena Walker  – 3r

Prep B – Michael Ishac – 2nd

                   Rheena Magaso  - HM

Gr. 1 – Helam Sim – 1st

               Noah Masucci - HM

Gr. 2 – Janice Wong – 2nd

               Anna Karmadi – 1s

Gr. 3 – Katie Wong – 3rd

Gr. 4 – Sean Zhou – 1st

              Amelia Jasek – 2nd

Gr. 5 – Hugh Guo – 2nd

Gr. 6 – Anika Zagala – 2nd

              Shannon Bowman - HM

Gr. 9 – Sophia Zhou – 3rd

               Owen Webster – 1st

Primary Duet – Janice Wong & Katie Wong – 1st

Junior Duet – Hugh Guo & George Guo – 1st

Intermediate Duet – Shannon Bowman Anika Zagala – 1st

Advanced Duet – Sophia Zhou & Iris Xing – 1st


ORMTA GTA Branch Competition

Level C    Owen Webster  – 1st


PEEL MUSIC FESTIVAL

Gr. 4       Sean Zhou – 2nd

Gr. 6       Anika Zagala  – 2nd


Special Awards

Sophia Zhou and Andrew Castro


Awards of Excellence

Owen Webster and Andy Bowman

2017 Winners

Preparatory - Michael Ishac – 3rd

                             Rheena Magaso – HM

                             Helam Sim – HM

Gr. 1        Chris Huang – HM

                  Adrian Liu – 2nd

 Gr. 2        Goleo Huang – 2nd

 Gr. 3        Sean Zhou – 1st

                   Amelia Jasek – HM

                   Joshua Zhuang – HM

 Gr. 4        Hugh Guo – HM

 Gr. 5        Anika Zagala – 2nd

                   Shannon Bowman – HM

 Gr. 6        Nathan Ly – HM

 Gr. 8        Sophia Zhou – HM

                  Owen Webster  – 1st

 Gr. 10     Andy Bowman – 3rd

 Primary Duet -    Chris Huang & Goleo Huang – 1st

Junior Duet -        Hugh Gou & Sean Zhou – 1st

E. Intermediate Duet -    Shannon Bowman  Anika Zagala – – 1st

 Intermediate Duet -   Sophia Zhou & Iris Xing – 1st


ORMTA GTA Branch Competition

Level B        Andy Bowman  – 2nd


PEEL MUSIC FESTIVAL

Gr. 5        Anika Zagala  – 1st


Special Award

Andrew Castro


Award of Excellence

Owen Webster

Andy Bowman

2016 Winners

Gr. 1 ­– Goleo Huang – 1st

Gr. 2 – Sean Zhou – 2nd

           – Amelia Jasek – 3rd

             – Joshua Zhuang – 3rd   

Gr. 3 – Hugh Guo – 3rd

Gr. 4 – Anika Zagala – 1st

         – Shannon Bowman – 3rd       

Gr. 5 – Nathan Ly – 2nd

         – George Guo – 3rd

Gr. 7 – Sophia Zhou – 3rd

           – Owen Webster – 1st

Gr. 8 – Iris Xing – 3rd

Gr. 10 – Andy Bowman – 2nd

Primary Duet – Hugh Guo & Sean Zhou – 1st

Junior Duet – Shannon Bowman & Anika Zagala – 1st

Intermediate Duet – Sophia Zhou & Iris Xing – 1st     


ORMTA GTA Branch Competition

Level C – Iris Xing – 1st

Level B – Andy Bowman – 2nd


Award of Excellence

Aditya Mayya

Andy Bowman

 

2015 Winners & Finalists

Gr. 1 – Sean Zhou – 1st

           – Amelia Jasek – 3rd

Gr. 2 – Hugh Guo - HM

 Gr. 3 – Anika Zagala – 1st

         – Shannon Bowman – 2nd

         – George Guo – 3rd

Gr. 4 – Nathan Ly – 1st

Gr. 5 – Matthew Ly – 3rd

Gr. 6 – Sophia Zhou – 1st

           – Owen Webster – 3rd

Gr. 7 – Iris Xing – 2nd

Gr. 8 – Vanessa Webster – 1st

Gr. 9 – Andy Bowman - HM

Primary Duet – Hugh Guo & George Guo – 1st

Junior Duet – Shannon Bowman & Anika Zagala – 1st

             Early Intermediate Duet – Sophia Zhou & Iris Xing – 1st

              

Peel Music Festival Winner

Owen Webster – 2nd


Special Award

Aditya Mayya

              

Award of Excellence

Andy Bowman

2014 Winners & Finalists

Intro  – Emma Zhang – 3rd

Gr. 1 – Dea Yu – 1st

         – Hugh Guo – 2nd      

Gr. 2 – Shannon Bowman – 2nd        

         – Anika Zagala – 1st

         – George Guo

Gr. 3 – Nathan Ly – 1st

Gr. 4 – Matthew Ly – 1st

Gr. 5 – Robbie Bowman

           – Owen Webster – 1st

           – Sophia Zhou – 2nd

Gr. 6 – Iris Xing – 2nd

 Gr. 7 – Emilie Lam

            – Vanessa Webster

Gr. 8 – Andy Bowman – 3rd

           – Aditya Mayya

              

Primary Duet – Shannon Bowman & Anika Zagala – 1st

Early Intermediate Duet – Sophia Zhou – Iris Xing – 1s                                

              

Peel Music Festival Winners

Gr. 5 – Sophia Zhou – 1st

          – Owen Webster – 2nd

Gr. 8 – Andy Bowman – 3rd

                                      

ORMTA GTA Branch Competition

Level C – Andy Bowman – 2nd          


Special Award

Tyler Chan

Justin Wong


Award of Excellence

Adrienne Wong

2013 Winners & Finalists

Gr. 1 – Shannon Bowman – 1st

Gr. 2 – Nathan Ly – 2nd

Gr. 3 – Matthew Ly – 2nd

Gr. 4 – Robbie Bowman

           – Owen Webster – 1st

           – Sophia Zhou  – 3rd

           – Iris Xing

           – Emilie Lam – 1st

Gr. 7 – Andy Bowman – 1st

Gr. 7 – Aditya Mayya

Gr. 9 – Justin Wong  – 3rd

Gr. 9 – Tyler Chan – 2nd

Gr.10 – Adrienne Wong – 2nd

              

Junior Duet – Sophia Zhou & Iris Xing – 1st                                         

Intermediate Duet – Robbie Bowman & Andy Bowman – 1st

Intermediate Duet – Vanessa Webster  & Owen Webster  – 3rd

                                               

Peel Music Festival Winners

Gr. 4 – Sophia Zhou – 1st

Gr. 5 – Iris Xing – 2nd

Gr. 7 – Andy Bowman – 2nd

Gr. 7– Aditya Mayya – 3rd

Gr. 9 – Tyler Chan – 2nd

Gr.10 – Adrienne Wong – 3rd   

                                      

ORMTA GTA Branch Competition

Justin Wong – Level C – 2nd


Special Award

Genevieve Chapman

Jennifer Hui


Award of Excellence

Tyler Chan

Justin Wong

Adrienne Wong

 

2012 Winners & Finalists

Introductory – Anika Zagala – 1st

      – Shannon Bowman – 2nd

Gr. 1 – Heather Li – 1st

Gr. 2 – Matthew Ly – 1st

Gr. 3 – Robbie Bowman

               Gr. 3 – Owen Webster – 2nd

               Gr. 3 – Sophia Zhou –3rd

Gr. 4 – Gabrielle Tran

               Gr. 4 – Iris Xing – 1st

Gr. 5 – Evelyn Law – 1st

Gr. 6 – Andy Bowman – 1st

Gr. 6 – Aditya Mayya

Gr. 8 – Justin Wong – 1st  Gr. 9 – Genevieve Chapman –3rd

Junior Duet – Iris Xing  & Sophia Zhou – 2nd                   

Intermediate Duet – Robbie Bowman & Andy Bowman – 2nd

Advanced Duet – Adrienne Wong & Genevieve Chapman – 1st


Peel Music Festival Winners

Gr. 3 – Sophia Zhou – 1st

Gr. 6 – Andy Bowman – 2nd

Gr. 6 – Aditya Mayya – 2nd

Gr. 9 – Genevieve Chapman – 2nd  List D

          – Genevieve Chapman – 3rd  List B

Gr.10 – Adrienne Wong – 2nd   

                                       

ORMTA GTA Zone Competition

               Genevieve Chapman – Branch Winner Level C


Special Award

Tanya Law

Jeffrey Hui


Award of Excellence

Adrienne Wong

 Genevieve Chapman

2011 Winners & Finalists

Gr. 2   - Robbie Bowman – 2nd

                           - Owen Webster

                           - Sophia Zhou – 1st

Gr. 3   - Gabrielle Tran

             - Iris Xing – 1st

Gr. 4   - Emilie Lam

            - Emily Ji                  

            - Evelyn Law

            - Amanda Wyslobocki – 2nd

Gr. 5   - Andy Bowman – 2nd

            - Aditya Mayya

             - Vanessa Webster – 1st

Gr. 6   - Alexander Castro

            - Sophie Lam

Gr. 7   - Tyler Chan – 1st

           - Justin Wong – 2nd

Gr. 8   - Genevieve Chapman – 1st

Gr. 9   - Heather Kwan

            - Tania Law

            - Adrienne Wong


Peel Music Festival Winners

Gr. 3   - Iris Xing – 3rd

Gr. 4   - Andy Bowman – 2nd

Gr. 5   - Aditya Mayya – 1st

Gr. 7   - Justin Wong – 3rd List B

Gr. 8   - Genevieve Chapman – 3rd

Gr. 9  -  Adrienne Wong – 2nd  List B

                                             – 2nd Canadian

              

ORMTA GTA Zone Competition Level C

               Adrienne Wong – Branch Winner


Special Award

Cheryl Wong

              

Award of Excellence

Adrienne Wong

2010 Winners & Finalists

Intro    - Sophia Zhou

               Gr. 1   - Owen Webster

               Gr. 1   - Iris Xing

Gr. 2   - Gabrielle Tran

Gr. 3   - Emily Ji                    

Gr. 3   - Andy Bowman

Gr. 3   - Emilie Lam

Gr. 3   - Evelyn Law

Gr. 3   - Amanda Wyslobocki

Gr. 4   - Vanessa Webster

Gr. 4   - Aditya Mayya

Gr. 5   - Alexander Castro

Gr. 6   - Tyler Chan

Gr. 6   - Justin Wong

Gr. 7   - Genevieve Chapman

Gr. 8   - Jennifer Hui

Gr. 8   - Tania Law

Gr. 8   - Adrienne Wong

Gr. 10 - Shannon Wong

ARCT - Priscilla Mak


**Final standings still to be determined on May 29 (after this printing)


Peel Music Festival Winners

Gr. 7   - Genevieve Chapman – 3rd List C

Gr. 8  -  Adrienne Wong – 1st List A

                                        – 2nd List B


Contemporary Showcase Scholarship Award

               Priscilla Mak

              

ORMTA GTA Zone Competition

               Priscilla Mak – Branch Winner


Special Award

               Anthony Wong

               Shannon Wong

              

Award of Excellence

               Priscilla Mak

 

2009 Winners and Finalists

Gr. 1   - Emily Ji                     

Gr. 1   - Gabrielle Tran

Gr. 2   - Andy Bowman

Gr. 2   - Emilie Lam  –  1st

Gr. 2   - Evelyn Law

Gr. 3   - Vanessa Webster

Gr. 4   - Alexander Castro

Gr. 4   - Sophie Lam

Gr. 5   - Tyler Chan  –  1st

Gr. 5   - Justin Wong

Gr. 6   - Genevieve Chapman  –  2nd

Gr. 7   - Jennifer Hui

Gr. 7   - Tania Law

Gr. 7   - Priscilla Lee  –  1st

Gr. 7   - Adrienne Wong

Gr. 8   - Jeffrey Hui  –  1st

Gr. 10 - Jessica Lui

Level C - Shannon Wong  –  2nd

ARCT   - Priscilla Mak  –  1st


 Peel Music Festival Winners

Gr. 5  -  Justin Wong  –  1st

Gr. 5  -  Tyler Chan  –  2nd

Gr. 7  -  Adrienne Wong   – 1st

Gr. 9  -  Shannon Wong   – 3rd


Canada Music Week Winners

Gr. 5 -   Tyler Chan

Gr. 6 -   Genevieve Chapman

           

Special Award

Anthony Wong

Cheryl Wong

           

Award of Excellence

Priscilla Mak

2008 Winners and Finalists

Gr. 1   - Andy Bowman   - 2nd

Gr. 1   - Evelyn Law   - 1st

Gr. 1   - Emilie Lam   - 3rd

Gr. 1   - Esmond Ng

Gr. 2   - Aditya Mayya

Gr. 2   - Mikella Chang

Gr. 3   - Sophie Lam   

Gr. 3   - Larissa Chang   - 3rd

Gr. 4   - Tyler Chan   - 1st 

Gr. 4   - Justin Wong   - 3rd

Gr. 5   - Genevieve Chapman   - 3rd

Gr. 5   - Adrienne Wong   - 1st

Gr. 6   - Tania Law   - 2nd   

Gr. 6   - Priscilla Lee

Gr. 7   - Sunny Leung   - 3rd  

Gr. 8   - Cheryl Wong   - 3rd

Gr. 8   - Shannon Wong

Gr. 8   - Justine Fifield

Gr. 9   - Jessica Lui   - 1st

Gr. 10 - Priscilla Mak   -  3rd

Gr. 10 - Jason Yung


Peel Music Festival Winners

Gr. 2  -  Aditya Mayya  –  1st

Gr. 4  -  Justin Wong   –  3rd   

Gr. 5  -  Genevieve Chapman  – 3rd

Gr. 5  -  Adrienne Wong   – 3rd   (List B)

                                           – 2nd  (List C) 

Gr. 6  -  Tania Law   – 1st   (List B)

Gr. 6  -  Priscilla Lee   – 1st   (List C)

Gr. 8  -  Shannon Wong   – 3rd  (List C)

                                                      – 1st (Canadian Music)

Gr. 8  -  Cheryl Wong  – 3rd

Gr. 9  -  Jessica Lui   – 2nd  (Canadian Music)

Gr. 9  -  Anthony Wong  – 3rd

Gr. 10 - Priscilla Mak   – 2nd


Peel Music Festival Scholarship Awardees        

                    Adrienne Wong

                    Shannon Wong

                   

Canada Music Week Winners

               Gr. 2 -   Mikella Chang

                    Gr. 5 -   Adrienne Wong

                    Gr. 6 -   Priscilla Lee

                    Gr. 8 -   Shannon Wong

                    Gr. 9 -   Jessica Lui


Contemporary Showcase Scholarship Award

                    Priscilla Mak


Special Award

               Matthew Wong

                    Alice Leung


Award of Excellence

               Priscilla Mak

               Jason Yun

2007 Winners and Finalists

Intro   - Andy Bowman –  3rd

Intro   - Evelyn Law –  1st

Intro   - Emilie Lam –  3rd

Gr. 1   - Vanessa Webster

Gr. 1   - Emily Luk    –  1st

Gr. 2  - Sophie Lam   

Gr. 3  - Tyler Chan  –  2nd

Gr. 3 -  Justin Wong  –  3rd 

Gr. 3 -  Annie Chan 

Gr. 4  - Genevieve Chapman –  3rd

Gr. 4  - Adrienne Wong

Gr. 5  - Tania Law  –  2nd   

Gr. 5  - Priscilla Lee

Gr. 5  - Jennifer Hui

Gr. 6  - Jeffrey Hui

Gr. 6  - Sunny Leung –  3rd

Gr. 6  - Yi Zhou

Gr. 6  - Lu-Anna Catalano –  1st

Gr. 7  - Cheryl Wong  

Gr. 7  - Shannon Wong –  1st 

Gr. 7  - Justine Fifield  –  2nd

Gr. 8  - Anthony Wong 

Gr. 8  - Jessica Lui

Gr. 9  - Priscilla Mak  

Gr. 9  - Jason Yung  –  2nd   

                Gr. 10 - Alice Leung 


Peel Music Festival Competition

Gr. 2  -  Larissa Chang –  3rd

Gr. 3  - Tyler Chan     –  1st    (List B)

                                                         –  2nd   (List C)

Gr. 3  -  Justin Wong  –  3rd   

Gr. 4  -  Adrienne Wong  –  2nd  Canadian compositions                                          

                                          –  3rd   (List C)

                                          –  3rd   Sonatina

Gr. 5  -  Priscilla Lee  –  3rd    

Gr. 5  -  Jennifer Hui  –  3rd 

Gr. 6  -  Lu-Anna Catalano  – 3rd

Gr. 6  - Sunny Leung   –  2nd

Gr. 6  - Yi Zhou  –  2nd  

Gr. 7  -  Shannon Wong  –  1st    (List B)

                                          –  2nd  Canadian compositions

Gr. 7  -  Justin Fifield  –  2nd   (List B)

                                    – 2nd    (List C)

Gr. 7  - Cheryl Wong  –  2nd 

Gr. 8  - Anthony Wong  –  1st    (List C)

                                        –  2nd  (List B)

Gr. 8  - Jessica Lui –  3rd   (List A)

                                 – 2nd   (List C)

Gr. 9  -  Priscilla Mak   –  1st  (List B)

                                      –  3rd  (List A)

                                      –  3rd  (List D)

Gr. 9  -  Jason Yung   –  2nd   (Romantic)

                                 –  2nd   (List B)

Gr. 10 -  Alice Leung  –  1st  


Peel Music Festival Scholarship Winners           

                    Justine Fifield

                    Shannon Wong

                    Anthony Wong

                    Priscilla Mak

                    Cheryl Wong

                    Jason Yung

                   

Special Award

               Andy Chun


Award of Excellence

                    Priscilla Mak

                    Jason Yung

                Alice Leung

 

2006 Winners and Finalists

ORMTA Scholarship Finalists

Intro   - Vanessa Webster  –  3rd

Intro   - Emily Luk    –  1st

Gr. 1  - Sophie Lam    –  1st

Gr. 2  - Tyler Chan  –  2nd

Gr. 2 -  Justin Wong  –  3rd

Gr. 3  - Genevieve Chapman

Gr. 3  - Adrienne Wong    –  1st

Gr. 4  - Jennifer Hui

Gr. 4  - Tania Law  –  2nd

Gr. 4  - Priscilla Lee  –  3rd

Gr. 5  - Cheryl Wong  –  2nd

Gr. 5  - Jeffrey Hui   –  1st

Gr. 5  - Sunny Leung

Gr. 6  - Shannon Wong  –  2nd

Gr. 6  - Justine Fifield    –  1st

Gr. 7  - Anthony Wong  –  2nd

Gr. 7  - Jessica Lui

Gr. 8  - Priscilla Mak  –  2nd

Gr. 8  - Jason Yung    –  1st

                Gr. 9  - Alice Leung  –  2nd

Peel Music Festival Competition

Gr. 2  -  Tyler Chan    –  1st

Gr. 2  -  Justin Wong  –  2nd

Gr. 3  -  Adrienne Wong  –  1st    (List B)

                                          –  1st    (List C)

                                          –  3rd   Canadian compositions

Gr. 3  -  Genevieve Chapman  –  1st    (List  B)

                                                   –  2nd    (List C)

Gr. 3  -  Mark Yung    –  1st  (List B)

Gr. 4  -  Priscilla Lee  –  1st   (List B) 

Gr. 4  -  Tania Law   –  3rd   (List C)

Gr. 5  -  Sunny Leung   –  1st  (List B)

                                       –  2nd   (List C)

Gr. 5  -  Lu-Anna Catalano   –  1st   (List C)

Gr. 5  -  Jeffrey Hui      –  3rd   (List C)

Gr. 5  -  Cheryl Wong  –  2nd   (List B)

                                      –  3rd   (List C)

Gr. 6  -  Shannon Wong  –  2nd  (List B)

                                                                  – 3rd   (List C)

Gr. 6  -  Justin Fifield  –  3rd   (List B)

Gr. 7  - Jessica Lui –  3rd   (List A)

Gr. 8  -  Priscilla Mak   –  1st  (List A)

                                      –  1st  (List C)

                                      –  2nd  (List B)

Gr. 8  -  Jason Yung   –  1st   (Romantic)

                                 –  2nd   (List B)

Gr. 9  -  Alice Leung    –  1st   (List B)

Peel Music Festival Scholarship Winners

               Adrienne Wong

               Genevieve Chapman

               Sunny Leung

               Shannon Wong

               Priscilla Mak

               Cheryl Wong

               Jason Yung          

Canada Music Week Competition

Gr. 2  -  Tyler Chan  -  1st

Gr. 3  -  Adrienne Wong  - 1st

Gr. 4  -  Priscilla Lee  - 1st

Gr. 6  -  Shannon Wong  -  1st 

Award of Excellence

            Priscilla Mak

               Jason Yung

2005 Winners and Finalists

ORMTA Scholarship Finalists

Gr. 1  - Tyler Chan

Gr. 1 -  Justin Wong – 3rd

Gr. 2  - Genevieve Chapman – 1st

Gr. 2  - Adrienne Wong – 3rd

Gr. 3  - Leonard Zhang – 2nd

Gr. 3  - Jennifer Hui

Gr. 3  - Tania Law

Gr. 3  - Priscilla Lee – 3rd

Gr. 4  - Cheryl Wong

Gr. 4  - Jeffrey Hui – 1st

Gr. 5  - Shannon Wong – 1st

Gr. 5  - Justine Fifield – 2nd

Gr. 6  - Anthony Wong – 2nd

Gr. 7  - Priscilla Mak – 3rd

               Gr. 7-  Jason Yung – 3rd


Peel Music Festival Winners

Gr. 1  -  Justin Wong - 2nd

Gr. 2  -  Adrienne Wong – 1st

Gr. 2  -  Genevieve Chapman - 3rd

Gr. 3  -  Leonard Zhang - 1st

Gr. 3  -  Tanya Law – 2nd

Gr. 4  -  Sunny Leung - 1st

Gr. 4  -  Cheryl Wong – 2nd

Gr. 5  -  Anthony Wong – 1st

Gr. 5  -  Shannon Wong – 1st

Gr. 5  -  Justin Fifield – 3rd

Gr. 7  -  Jason Yung - 1st

Gr. 7  -  Priscilla Mak – 2nd

Gr. 10- Lilian Wong – 1st


Peel Music Festival Scholarship Winners

               Shannon Wong

               Anthony Wong

               Priscilla Mak

               Jason Yung

               Cheryl Wong

               Leonard Zhang

              

Canada Music Week

Gr. 2  -  Adrienne Wong  - 1st

Gr. 4  -  Jeffrey Hui  - 1st


Special Award

               Kristen Menecola

               Charmaine Ip


Award of Excellence

               Lilian Wong

2003 - 2004 Winners and Finalists


ORMTA Scholarship Finalists


Gr. 1  - Adrienne Wong  - Honorable Mention

Gr. 2 - Jennifer Hui

Gr. 2  - Tania Law  - 2nd

Gr. 2  - Leonard Zhang

Gr. 3  - Jeffrey Hui  - Honorable Mention

Gr. 3  - Cheryl Wong  - 2nd

Gr. 3  - Lu-Anna Catalano

Gr. 4  - Shannon Wong  - 1st

Gr. 5  - Anthony Wong  - Honorable Mention

Gr. 5  - Matthew Wong

Gr. 6  - Priscilla Mak  - Honorable Mention

Gr. 6  - Jason Yung  - 2nd

Gr. 8  - Charmaine Ip  - 1st

               Gr. 10- Lilian Wong  - 2nd


Peel Music Festival


Gr. 1  -  Adrienne Wong - 2nd

Gr. 2  -  Tania Law - 2nd

Gr. 2  -  Jennifer Hui  - 3rd

Gr. 3  -  Jeffrey Hui  - 3rd

Gr. 3  -  Cheryl Wong - 1st

Gr. 4  -  Shannon Wong - 1st

Gr. 6  -  Priscilla Mak - 2nd

Gr. 6  -  Jason Yung - 1st

Gr. 8  -  Charmaine Ip - 2nd

Gr. 10-  Lilian Wong - 3rd


Peel Music Festival Scholarship


Priscilla Mak  -  Participant   

Cheryl Wong  - Rotary Club Award

              

Canada Music Week


Gr. 1 -   Gloria Siu  - 1st

Gr. 4  -  Anthony Wong  - 1st


Special Award  - Jeff Holloway

Achievement Award 

 

2003 Winners and Finalists

2002 Winners and Finalists

2001 Winners and Finalists